21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

ScienceDaily (18. června 2009) – Sportovní (trofejní) lovci poškozují populace lvů a pum (podle studie zveřejněné v červnu 2009). Studie byla vedena Dr. Craigem Packerem, profesorem na univerzitě v Minnesotě, který je světovým odborníkem na chování lva. Packer na studii pracoval s mezinárodním týmem ochránců přírody.

Nutno poznamenat, že Dr. Packer byl silně dotován SCI (Safari Club International - lovecká organizace). Nedávno se finanční toky zmenšily a Packer začal postupně měnit názor. Packer byl dříve z těchto důvodů lovům nakloněn, ale ani on nemohl ignorovat svoje studie, které postupem času prováděl. Takže jak klesala podpora z SCI, stoupal Packerův "odpor" proti lovům pro zábavu. Otřesné na celé věci je to, že Dr. Packer patří mezi nejznámější "ochránce" lvů a spolu s dalším vědcem Philipem Chardonnetem by si mohli podat ruce. Chardonnet při sčítání uměle navyšoval počty lvů právě kvůli tomu, aby lvi mohli být dále loveni.

Studie se zaměřila na počet lvů a pum, které lovci zabili v průběhu posledních 15 až 25 let v Africe a na západě Spojených států. Analýza naznačuje, že vedení agentur často upravují kvóty na kontrolu, spíše než chrání velké šelmy v oblastech, kde byli ohrožováni lidé nebo zvířata.
Sportovní lov si vybírá velkou daň na těchto velkých kočkovitých šelmách, protože nově příchozí samci stále zabíjejí mláďata svého předchůdce - známá infanticida. Tým vědců potvrdil tento efekt tím, že porovnává vliv lovu na populace pum, lvů a levhartů.
Vědci zjistili, že populace lvů a pum utrpěly nejsilnější pokles v afrických zemích a amerických státech, kde je lov kvůli zvrácené lidské zábavě nejprudší za posledních 25 let. Levharti nebyli tolik postiženi jako lvi a pumy. S největší pravděpodobností proto, že mají prospěch ze sníženého počtu lvů.

Výsledky studie poukazují na potřebu nových přístupů k ochraně lidí a zvířat a řízení sportovního lovu tak, aby tyto zranitelné druhy nebyly lovem ohrožovány. Jednou z možností by bylo omezit sportovní lov na starší samce, jejichž potomci jsou dospělí. Je důležité vzdělávat veřejnost o rizicích, které tito velcí predátoři představují pro venkovské komunity.

Zdroj v AJ zde.


Co k tomu dodat? Snad jen že je nutné tyto hovada zastavit. Otázka ovšem zní jak, když je vše legální a všichni na tom bohatnou... Všem normálním lidem je jasné, že tohle vraždění zvířat nikam a k ničemu nevede. Jeho jediný smysl je v tom, aby se obohatila zprostředkující firma a aby se uspokojilo ego těchto dementů, kteří si říkají velice rádi sportovní lovci. Dále nezbývá než doufat, že Packer měl při návrhu zabíjet staré samce na mysli pouze pumy a ne lvy, protože v divoké přírodě se staří osamocení samci příliš nevyskytují, právě kvůli způsobu lvího života.

Spolupracujeme například s