Aktuality z Afriky

  • Petice zákaz dovozu trofejí do ČR

    PETICE - STOP ZABÍJENÍ ZVÍŘAT - ZÁKAZ DOVOZU TROFEJÍ DO ČR

    Máte zájem pomoct zvířatům zabíjeným kvůli zábavě a trofejím? Podepište prosím naši petici, která bude směřovat do Parlamentu ČR (následně i do evropského). Díky zvyklostem z Parlamentu se soustředíme zejména na papírovou petici, protože elektronická nemá u politiků takovou váhu. Cílem je vybrat více jak 10 000 podpisů.

  • Cecilův efekt

    Po zabití Cecila se vynořilo a prodralo na světlo několik věcí, které dříve nebyly vidět. Takže člověk, který se do hloubky o problematiku trofejního lovu nezajímal, se o tom nemohl dozvědět. Nyní, když se začalo do smradlavého klubka lovců trofejí a provozovatelů tohoto odporného hobby trošku šťourat, tak na povrch vylezlo trošku víc smradu, než bývalo obvyklé. Znáte to, když se šťourá do ho.na, tak smrdí pořád víc. Více o Cecilově zabití ve starším článku zde.

  • Nejznámejší a nejfotografovanější černohřívý lev Cecil, byl zabit zbabělými lovci trofejí

    Nejznámější a nejvíce fotografovaný lev Cecil, byl zbaběle zabit lovci trofejí v okolí národního parku Hwange v Zimbabwe. Cecil byl pro turisty velkým lákadlem, protože se pyšnil velkou a černou hřívou, která nebývá u lvů obvyklá. Tělo bylo nalezeno bez hlavy a stažené z kůže, bylo ponecháno na místě. Hlava a kůže slouží "lovcům" jako trofeje. 

  • Slonovina a nosorožčí rohy zabavené před pár dny se "ztratily" z policejní stanice

    Téměř 1,5 tuny slonoviny a nosorožčích rohů bylo zhruba před 14 dny zabaveno policií ve městě Matola v Mosambiku. Jednalo se historicky o největší zabavené množství kontrabandu v jižní Africe. Policie převezla 65 (124 kg) nosorožčích rohů a 340 sloních klů (1160 kg) do policejního skladu v Maputu. Odhadovaná hodnota slonoviny a nosorožčích rohů je 76 mil. randů (152 milionů korun).

  • V Singapuru byla zachycena druhá největší zásilka slonoviny (3,7 tuny) od roku 2002

    SINGAPUR - úřady zadržely zásilku obsahující cca 3,7 tuny slonoviny. Jedná se o druhou největší zásilku od roku 2002. Zásilka byla deklarována jako čajové lístky byla odeslána ve dvou kontejnerech z Keni a měla pokračovat přes Singapur do Vietnamu.

  • V Mosambiku bylo zabaveno téměř 1,5 tuny slonoviny a nosorožčích rohů

    Mosambik - ve městě Matola policie zabavila rekordní úlovek slonoviny a nosorožčích rohů. V jednom z domů byl zatčen Číňan, u kterého bylo nalezeno 340 sloních klů a 65 nosorožčích rohů, napsal deník O Pais. Bylo zabito minimálně 235 zvířat. Při zátahu bylo zabaveno 1160 kg slonoviny a 124 kilogramů nosorožčích rohů, jejichž hodnota je více než 19 milionů USD. Jedná se o největší zabavené množství v jižní Africe v historii. 

  • South African Airways a Emirates Airline vyhlásily embargo na transport loveckých trofejí

    Letecká společnost South African Airways nám udělala obrovskou radost, když vyhlásila embargo na lovecké trofeje a nebudou převážet lovecké trofeje lvů, slonů, nosorožců a tygrů. Takže je vidět, že některé společnosti znovu nabývají rozum a nehodlají se podílet na vraždění vzácných zvířat pro zábavu pomatenců.

  • Čína zakázala dovoz slonoviny na 1 rok

    Na první pohled velice pozitivní zpráva přišla z Číny, která s okamžitým efektem zakázala dovoz slonoviny na dobu 1 roku. Čína je největším světovým importérem a spotřebitelem pašovaných klů.

  • Přes 100 000 afrických slonů bylo zabito v období 2010-2012

    Nový výzkum ukázal, že v období 2010-2012, bylo podle odhadů zabito kvůli slonovině přes 100 000 slonů. To je v průměru 33 630 slonů ročně.
    Tato studie poskytuje první ověřitelný odhad vlivu probíhající slonovinové krize na populaci slonů v Africe a potvrzuje spekulace o rozsahu této krize. Vědci čerpali data z intenzivních monitorovacích programů z celé Afriky.

  • Cca 814 lvů ročně zabito pro zábavu lovců - 1004 nosorožců v roce 2013 zabito pytláky

    Otřesná čísla, kterým nezasvěcený člověk nevěří nebo jen kroutí hlavou nad tím, jak je možné, že se s "tím" nic nedělá. Bohužel tohle je krutá realita a nad velkými africkými zvířaty se stahují obrovská mračna. Je nutné vytvářet tlak na příslušná místa, aby v této věci začali jednat, protože se za pár let může stát to, že velká zvířata v Africe prostě nebudou.

Spolupracujeme například s