Populace pralesních slonů se za posledních 10 let snížila o 62%. V národním parku Zakouma bylo za posledních 10 let vyzabíjeno přes 90% slonů.
(Reuters) - Počet slonů ve dvou přírodních rezervacích v Tanzanii za poslední 3 roky poklesl o téměř 42 %, protože pytláci stále zabíjejí slony kvůli jejich klům, ukázalo sčítání, které bylo zveřejněno v úterý. Sčítání slonů v Selous Game Reserve a v národním parku Mikumi ukázalo, že jejich počty klesly ze 74 900 v roce 2006 na 43 552 v roce 2009.
Kapské Město – Nosorožec tuponosý, kterému v Aquila Private Game Reserve ve Worcesteru pytláci uřezali roh, minulý týden zemřel.
Číst dál: Nosorožec ABSA kterému pytláci uřezali roh, zemřel
Rozsáhlé pašování sloních klů dosáhlo v tomto roce rekordních čísel. Více jak 2500 slonů bylo zabito kvůli slonovině. Podle agentury pro životní prostředí jsou pachatelé organizované trestné činnosti zejména asijské zločinecké organizace, které se stále více zapojují do nelegálního obchodu (pytláci dnes používají moderní vybavení, jako jsou brýle pro noční vidění, navigace, satelitní telefony, vrtulníky atd.).
Pytlačení slonů v jedné z nejslavnějších světových přírodní rezervacích dosáhlo rekordní úrovně. Vše se děje pouze k uspokojení rostoucí poptávky po slonovině určené pro obchodníky v Číně. Za kly z jednoho velkého sloního samce, může získat místní pytlák ekvivalent mzdy za 15 let.
Číst dál: Poptávka po slonovině vystřeluje pytlačení na rekordní úroveň
Malajské úřady zabavily v Port klangu, který leží v západní části Kuala Lumpuru, neuvěřitelných 15 tun slonovin. Jedná se o šesté a zdaleka největší zadržení slonoviny v Malajsii v posledních měsících. Po nedávné sérii konfiskací slonoviny v Asii jsme doufali, že se situace zlepší, ale poslední zabavení je největší jaké pamatujeme a je možná vůbec největší, které kdy bylo provedeno.
Číst dál: V Malajsii zabaveno 15 tun slonoviny, zásilka pocházela z Keni
Každý měsíc jsou nacházeni mrtví zmrzačení a zmasakrovaní sloni, kterým je uřezána hlava nebo chobot. Jsou to sloni, kteří žili v národních parcích v Keni, Čadu a Demokratické republice Kongo. Sucho v oblasti Afrického rohu nese určitou odpovědnost za smrt slonů. Většina mrtvých těl je výsledkem pytláctví, které pohání nelegální obchod se slonovinou, jenž v regionu zažívá v posledních 5 letech boom.
Strana 1 z 3